Hizmetlerimiz

Keşif ve Metraj İşlemleri

Bir yapının maliyet bedelini bulmak için yapılan hesapların tümüne keşif denir. Keşfin esasını metraj ve birim fiyatlar oluşturur. Bir yapıyı meydana getiren bütün bölümlerin ve elemanların ölçülerek birim miktarının bulunmasına ‘’metraj’’ denir. Metraj, genel anlamda ölçerek malzeme miktarını belirlemek anlamına gelmektedir.

Projelendirme

Mekanik projeler yapı işlerinde makine mühendisliği alanına giren soğutma ya da ısıtma, binanı havalandırması, pis su tahliyesi, sıcak su tesisatı ve yangın söndürme gibi iş ve işlemleri kapsayan projelendirme işlemlerine verilen addır. Diğer adı mekanik tesisat olan bu tür projelerde binanın can damarları teşkil edilir ve projelendirilir.

Satış Sonrası Hizmetler

Satış sonrası müşteri hizmetleri, satış işlemi tamamlandıktan sonra, satışın devamını sağlamak amacıyla satın alınan ürünün taşınması, teslimi, montajı, kullanımının gösterilmesi, bakım onarım ve yedek parça sağlanması, müşteri şikayetleri ile ilgilenilmesi gibi çabaları kapsayan faaliyetlerdir.

Proje Kesim ve Abkant Kıvrım İşleri

Abkant büküm işlemleri bilgisayarlı ortamlarda gerçekleşir. Bilgisayara girilen veriler doğrultusunda CNC abkantta büküm işlemleri gerçekleşir. Bilgisayara girilen veriler ise şunlardır: dosya adı, bükülmesi gereken malzemenin cinsi, kalıp bilgileri, büküm ölçüsü, bükülecek malzeme kalınlığı, parça adedi, büküm hızı, büküm açısı, varsa özel parametreler, varsa aynı büküm ölçüsünden sayılar ve programda yer alan diğer özellikler.